لوگو دلوان

هاست ایمیل چیست؟ مزایا و تفاوت آن با هاست وب

هاست ایمیلی چیست
زمان مطالعه: 6 دقیقه

برای داشتن کسب‌وکاری موفق باید برای آن هزینه کرد، به عبارتی باید بذری کاشت که برای برداشت محصولی داشت. یک‌سری هزینه درواقع حتی ضروری نیز هستند ولی چون اطلاع زیادی از آن نداریم تهیه نمی‌کنیم؛ به جز اینکه داشتن ایمیل اختصاصی با نام برند و دامنه امری حرفه‌ای است، استفاده از سرویس‌های ایمیل رایگان ممکن است مشکل‌ساز باشد و نمی‌توان در این زمینه خیلی به مواردی مانند Google یا Yahoo تکیه کرد.

به‌نظر نمی‌آید ولی حقیقت دارد که ایمیل می‌تواند صدمات قابل توجهی به تجارت ایجاد کند؛ مهم نیست به سرقت رفتن اطلاعات، هک سرویس و یا فراموشی رمز عبور باشد، اگر راهی برای دسترسی سریع به پرونده‌ها پیدا نکنید به نتایج زیان‌باری برخورد خواهید کرد. با داشتن هاست ایمیل و پرداخت حق بیمه برای هریک از این موقعیت‌ها راهکاری وجود دارد.

هاست ایمیل چیست؟ مزایای و تفاوت آن با هاست وب

هاست ایمیل تنها تضمینی برای حل اتفاقات بد نیست، می‌تواند روشی آسان برای دسترسی به خدمات معتبر باشد و ویژگی‌های اضافه آن نیز می‌توانند بسیار کاربردی باشند. خوشبختانه کار با هاست ایمیل کار چندان سختی نیست و در این مقاله از کلی‌ترین موضوعات درباره‌ی هاست ایمیل تا تفاوت‌ها و مزایای آن صحبت خواهیم کرد.

 

هاست ایمیل چیست؟

Email Hosting در حقیقت میزبانی سرویس ایمیلی است که شما آن امکان سفارشی‌سازی یک آدرس ایمیل را داشته و برای ارسال و دریافت ایمیل‌های مرتبط با تجارتتان استفاده می‌شود. مزایای کلی این سرویس ایمیلی مختص تجارت شما با نامی مشابه نام دامین است.

بسته به شرکت میزبانی انتخابی شماست ولی اکثر شرکت‌های هاستینگ میزبانی ایمیل رایگان روی پلان‌های خود قرار داده‌اند و این سرویس در سطح ابتدایی خدمات و ویژگی‌هایی  نظیر هاست ایمیل ارائه می‌کند. هاست ایمیل، پلتفرم ایمیل سفارشی و اختصاصی است که می‌تواند با نام دامنه و برند شما باشد.

از برتری‌های این سرویس مدیریت و راه‌حل‌های مدیریت ایمیل پیشرفته است. درواقع این ایمیل کاملا برای چنین شرایطی ایجاد شده و برای بیزینس‌ها در نظر گرفته شده است. با این سرویس راحت‌تر می‌توان در کمپین‌های بازاریابی ایمیلی و ایمیل مارکتینگ نیز شرکت کرد.

مزایای Email Hosting

مزایای Email Hosting

 1. نام شخصی‌سازی شده

این کار برای برند تجاری و برندسازی امری بسیار مهم است؛ کدام حرفه‌ای‌تر به‌نظر می‌آید؟ Delvan@team.com یا Delvan@gmail.com ؟

 1. فضای ذخیره‌سازی

به‌هرحال هرچه نباشد چه از هاست مشترک با سایت و چه از هاست جداگانه استفاده کند، فضای ذخیره‌سازی آن بسیار گسترده‌تر از سرویس‌های ایمیل معمول است.

 1. آنتی‌ویروس و فیلتر اسپم قوی

وقتی بحث مدیریت حرفه‌ای پیش می‌آید پس ابزار حرفه‌ای‌تری نیز به‌کار گرفته می‌شوند. استفاده از آنتی‌ویروس، فیلتراسپم قوی و تامین امنیت از مزایای هاست ایمیل است.

 1. تامین امنیت

وقتی بحث تجارت و امنیت آن به میان می‌آید تدابیر باید چند برابر شوند به‌هرحال جدا از هرچیز اطلاعات افراد دیگر نیز در دست شماست؛ در این صورت حتی اگر خرابی برای شبکه به‌وجود بیاید از پیش آمدن مشکلات جلوگیری می‌شود. امن شدن ایمیل‌ها در مرکز داده از خدمات میزبان ایمیل تجاری است و برای محافظت از داده‌ها در برابر آخرین تهدیدات امنیتی به‌روز می‌شوند و راه‌حل‌های بازیابی نیز دارند.

 1. تبلیغات

امکان دریافت ایمیل‌های نامربوط، هرزنامه و یا اسپم خیلی پایین است و صندوق ورودی بی جهت اشغال نمی‌شود.

 1. ابزارهای حرفه‌ای

مسلم است که وقتی توقع خدمات حرفه‌ای می‌رود ابزار حرفه‌ای نیز برای مرتفع کردن این توقع نیاز است. برای مثال ابزارهای Collab تخصصی هستند و برای ارائه پروژه و تبادل فرم ایجاد می‌شوند، ویژگی‌های دیگری نیز مانند تقویم مشترک، پوشه‌ها، دفترچه آدرس، فهرست آدرس و… برای مشاهده و اشتراک و ویرایش در دسترس هستند.

 1. اعمال قوانین

برای تمام ایمیل‌ها خود قوانین و فیلترهای دلخواه تعیین می‌کنید و یا حتی می‌توانید برای دیگر کاربران میزان خاصی از دسترسی تعیین کنید.

 1. پاسخگوی خودکار

می‌تواند برای ایمیب‌های پاسخ‌ها آماده داشته‌باشید و برای هر سوالی یا ایمیلی یک پاسخ تعریف شده ارسال کنید.

 1. آرشیو و بکاپ

اصلا نیازی به نگرانی برای صندوق ورودی نیست، همیشه امکان تهیه بکاپ از تمام ایمیل‌ها هست.

 1. لیست‌های پستی

امکان بلاک، هرزنامه، فیلترینگ یا اسپم هر آدرس ایمیلی که مدنظر دارید

 1. پیوست‌های بزرگ

مشکلی در پیوست فایل‌ها با هر اندازه‌ای ندارید، مهم نیست چه تعداد و چه حجمی، امکان ارسال دارید.

 1. مدیریت پوشه و مخاطبین

درست مثل مخاطبین تلفن مراه قادر به ذخیره، حذف و مدیریت مخاطبین خود دارید.

 1. احراز هویت

دسترسی به امکاناتی نظیر فیلتر کردن، تکرار و مسیریابی مجدد را دارید.

 1. میزبانی ایمیل از شرکتی دیگر

وقتی وظایف نگهداری، مدیریت و به‌روزرسانی‌ها به‌صورت خارجی انجام شود هزینه‌ها کاهش می‌یابد .

 1. همگام‌سازی

امکان همگام سازی ایمیل در چند دستگاه با سیستم عامل‌های مختلف (سیستم، مک، اندروید، آیفون)

آموزش و نحوه طراحی سایت با گوگل (رایگان)
مطالعه بیشتر

تفاوت بین هاست ایمیل، هاست وب چیست؟

در این بخش توضیح درباره هر سه این عناوین ارائه می‌شود تا ابهام و سردرگمی باقی نماند.

تفاوت بین هاست ایمیل، دامنه و هاست وب چیست؟

هاست چیست؟

هاستینگ سرویسی است که درواقع حافظه، پهنای باند، فضای سرور و منابع سایت را تشکیل می‌دهد و فضایی برای ارائه محتوای سایت در اینترنت برای شما فراهم می‌کند. فرض کنید که یک اتاق کاملا خالی به ما داده‌اند (همان هاست وب) حالا ما با وسایل مختلف شروع به شکل دادن به این اتاق و درواقع تعریف کاربرد این اتاق می‌کنیم. این موارد داخل اتاق همان متن، تصویر، ویدیو و تمام محتواهای سایت‌هاست. مدیریت این سرویس نیز از طریق سی‌پنل یا دایرکت ادمین مدیریت می‌شود و شما قادرید از کل این فضا و پهنای باند استفاده کنید.

میزبانی ایمیل چیست؟

یک‌سری هاست‌ها فقط برای یک خدمت خاص تعریف شده‌اند، همانطور که هاست وردپرس تنها برای وردپرس به‌کار گرفته می‌شود یا هاست دانلود به‌جز دانلود کاربرد دیگری ندارد؛ Email Hosting نیز فقط و فقط برای خدمات ایمیل استفاده می‌شود. در این سرویس به‌خصوص تمام پیام‌های ارسال و دریافت شده و فایل‌های مرتبط با آن بر یک سرور ذخیره می‌شود. در این مرحله مدیر سرور پس از فیلتر هرزنامه‌ها و…. تصمیم به پاسخ دادن یا ندادن ایمیل دریافتی می‌گیرند.

می‌توان ایمیل و سایت را  بر یک سرور ست کرد و هردو مشترکا از یک سرور استفاده کنند و یا می‌توانند از دو سرور جداگانه استفاده کنند این کاملا بر اساس میل شما و یا نحوه ارائه سرویس توسط شرکت هاستینگ انتخابیتان است. تنها فانون کلی این است که سرور ایمیل و سرور سایت باید از یک شرکت باشند.

ایده هایی برای طراحی سایت شرکتی
مطالعه بیشتر

سرورهای ایمیل ISP ،POP3 ،IMAP و ابری

سرورهای ایمیل ISP ،POP3 ،IMAP و ابری

 • هاست ایمیل ابری چیست؟

عیب سیستم‌های ایمیل هاستینگ قدیمی هزینه زیاد و خدمات ناپایدار و دسترسی محدود بود، همین ایرادات سبب شد صاحبین تجارت Email Hosting خود را به بستر ابری منتقل کنند. این انتقال نه تنها سیستم ایمیل را منعطف‌تر می‌کند، بلکه هزینه‌ها را نیز کاهش می‌دهد.

مزایای استفاده از هاست ایمیل ابری

 • استفاده از سرویس SSL و TLS
 • امنیت بیشتر
 • دسترسی به ایمیل‌ها در هر زمان و مکان
 • محیط کاربر پسند نرم‌افزار
 • هزینه کمتر
 • سرعت بالا در دریافت و ارسال پست الکترونیک
 • پایداری بیشتر سرویس‌های ابری
 • عدم اسپم و بلاک ایمیل‌ها
 • قابلیت استفاده در هر دستگاهی (سیستم، موبایل، تبلت)
 • بکاپ روزانه
 • میزبان IMAP

میزبان IMAP سروری برای همگام سازی است و به خصوص برای مشاغلی که همگی از یک صندوق پستی مرکزی استفاده می‌کنند کاربرد دارد. این سرور مدام در حال همگان سازی است و تا لحظه آخر اتصال دستگاه به اینترنت آخرین پیام‌ها را هم دارد و آفلاین می‌توان به پیام‌های دریافت شده دسترسی داشت. حالا مهم نیست دستگاه‌های دیگر مک، ویندوز، موبایل یا تبلت باشند، این همگام‌سازی همزمان صورت می‌گیرد.

 • میزبانی POP3

به صندوق این ایمیل نیز می‌توان به‌صورت آفلاین دسترسی داشت و چندین دستگاه را بر آن ست کرد اما ممکن است پیامی که بر سیستم قابل مشاهده است روی تبلت نباشد و درواقع همگام سازی تمام دستگاه‌ها را برعهده نمی‌گیرد.

 • میزبانی ISP

این میزبان بیشتر برای ارتباطات ایمیل شخصی استاندرارد است و سرویسی ابتدایی است.از این سرویس نمی‌توان برای ارسال انبوه ایمیل بهره برد. سرورهای ISP محدودیتی برای تعداد ایمیل‌های قابل ارسال در نظر دارند و مناسب فعالیت‌هایی مثل ایمیل مارکتینگ یا کمیپین‌های ایمیل نیست.

زمان یادگیری طراحی سایت چه‌قدر است؟
مطالعه بیشتر

در آخر

اگر گروهی حرفه‌ای هستید و تا الان از ایمیل‌های رایگان برای کسب و کار خود استفاده می‌کردید فکر می‌کنم با خواندن این مقاله و شناخت مزایای هاست ایمیل به این نتیجه رسیده باشید که این سرویس چقدر برای کسب و کار شما مفید خواهد بود، اگر هم هنوز دلیلی برای داشتن این سرویس ندارید بهتر است سری به مقاله ایمیل مارکتینگ بزنید تا ببینید ایمیل بیش از حد تصور شما در کارتان تاثیرگذار است.

مشاهده

سایر مقالات دلوان

چطور-پروژه-طراحی-سایت-بگیرم

چطور پروژه طراحی سایت بگیرم؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه حتما کلی طراح سایت دیده‌اید که ماهانه کلی پروژه طراحی سایت می‌گیرند و نان‌شان در روغن است؛ اصلا شاید همین جریان شما ر وسوسه کرد

کسب-درآمد-از-تم-فارست

روش کسب درآمد از تم‌فارست

زمان مطالعه: 5 دقیقه این روزها اینترنت علاوه بر تمام مزایا و خدماتی که به ما ارائه می‌دهد؛ راه و روش‌هایی نیز برای کسب و کارهای اینترنتی پیش پای

>