لوگو دلوان

روش کسب درآمد از تم‌فارست

کسب-درآمد-از-تم-فارست
زمان مطالعه: 5 دقیقه

این روزها اینترنت علاوه بر تمام مزایا و خدماتی که به ما ارائه می‌دهد؛ راه و روش‌هایی نیز برای کسب و کارهای اینترنتی پیش پای کاربران خود می‌گذارد. علاوه بر آنلاین شاپ‌ها و روش‌های مرسومی که برای اشتغال در دنیای اینترنت وجود دارد وب‌سایت‌هایی هستند که می‌توان با استفاده از آن‌ها در خانه و تنها با اتصال به اینترنت درآمد کسب کرد. از وب‌سایت‌هایی که می‌توان خدمات دیجیتالی را به‌فروش رساند به سایت Envato مراجعه کرد و در بخش‌های مختلف آن از جمله تم‌فارست به‌کار مشغول شد.

کسب درآمد از تم‌فارست

Envato چیست؟

Envato وبسایتی استرالیایی است که از سال 2006 تاسیس شده و این روزها اعضای آن به بیش از 8 میلیون نفر می‌رسند. هدف اصلی این وبسایت ساخت بستری برای فروش خدمات و محصولات دیجیتالی است که توسط فرد طراحی و با نام صاحب اثر در سایت ثبت می‌گردند.

روند کار ساده است، شما به عنوان فروشنده وارد سایت شده و محصول خود را در بخش فروش سایت ارائه می‌دهید و سهم شما تمام است، حالا باید منتظر باشید تا محصول شما به فروش برود. طرف دیگر ماجرا برای خریداران به این صورت است که به سایت وارد شده و با کمک دسته‌بندی‌های سایت محصول مورد نظر خود را جست‌وجو می‌کنند و پس از پیدا کردن محصول و بررسی قیمت، در صورتی که از نظر آن‌ها قیمت به‌صرفه‌ای باشد در سدد خرید محصول برمی‌آیند.

Evanto چیست؟

پس از خرید در این سایت مبلغی به‌عنوان کارمزد به حساب سایت واریز شده و باقیمانده مبلغ به حساب صاحب اثر منتقل می‌شود که به‌راحتی می‌توان آن را نقد کرد و به‌صورت دلاری دریافت نمود.

مزایا و معایب شغل طراحی سایت را می‌دانید؟
مطالعه بیشتر

این وب‌سایت زیرمجموعه‌های عظیمی دارد که هرکدام حول محور موضوع خاصی هستند و تنها محصولات مرتبط در آن زمینه را پوشش می‌دهند؛ این زیرمجموعه‌ها عبارتند از:

 • ThemeForest
 • EnvatoElements
 • EnvatoStudio
 • EnvatoTuts+
 • EnvatoSites
 • Placeit

تم‌فارست چیست؟

تم فارست (ThemeForst) یکی از زیر مجموعه‌های Envato Market است و آیتم‌های متنوعی از جمله قطعه کدها، تم و قالب‌های مختلف، تصاویر و ویدیوها، موزیک و تصاویر سه‌بعدی و دارای حجم را در بر دارد. در بیان ساده‌تر تم‌فارست سایتی برای فروش قالب‌ها و تمپلیت‌های وب است. تعجبی ندارد که نام تم‌فارست را زیاده شنیده باشید زیرا این مارکت پلیس در ایران به عنوان فروشگاهی برای قالب‌های وردپرسی شناخته می‌شود؛ اما قالب‌های مربوط به سایر CMS ها و تمپلیت‌های html نیز در این مارکت به فروش می‌رسند.

شما به عنوان تولید کننده اثر تصمیم می‌گیرید که اثر شما در کدام یک از این طبقه‌بندی‌ها قرار می‌گیرد و اثر را در بخش خود آپلود و قیمت‌گذاری می‌کنید و در نهایت کاربران تصمیم می‌گیرند که مایل به خرید محصولات شما هستند یا خیر.

تم فارست چیست؟

چگونگی کسب درآمد از تم فارست

برای کسب درآمد از تم‌فارست یا اصلا هر بخشی از مجموعه Envato که مایل باشید دو راه پیش رو دارید:

 1. ثبت‌نام به عنوان تولید کننده آثار و فروش محصولات تولید شده
 2. ثبت‌نام به‌عنوان همکار فروش و فروش محصولات دیگران با استفاده از لینک رفرال و دریافت درصدی سود فروش

برای کسب درآمد از هر یک از این روش‌ها ضروری است ابتدا در سایت ثبت‌نام کنید.

چگونگی کسب درآمد از تم‌فارست

مراحل ثبت‌نام در سایت Envato

پیش از هرچیز باید بدانید که این وبسایت برای کاربران ایرانی با آی‌پی ایران قابل دسترسی نیست.

 1. پس از ورود به سایت Envato گزینه ایجاد حساب کاربری را انتخاب کنید.
 2. در صفحه جدیدی که درواقع فرم ثبت‌نام است اطلاعات مورد نیاز (نام، نام‌خانوادگی، آدرس ایمیل، نام‌کاربری، پسوورد) را وارد کنید.
 3. پس از تکمیل فرم روی گزینه create account کلیک کنید.
 4. لینک فعال‌سازی ایمیلی که از طرف سایت ارسال شده را باز کنید.
 5. ثبت‌نام موفقیت آمیز بود! حالا می‌توانید به فعالیت شغلی خود بپردازید.
اینماد چیست؟ شرایط و مراحل دریافت نماد الکترونیکی
مطالعه بیشتر

ثبت‌نام در Envato

 

کسب درآمد از تم‌فارست

شما قادر به قرار دادن شماره کارت شخصی در سایت نیستید بلکه پس از فروش محصولات پول به حساب Envato منتقل و ذخیره می‌شود، می‌توانید بدون برداشت از وجه ذخیره شده در سایت برای خرید سایر محصولات استفاده کنید.

پرداخت‌های سایت در تاریخ 15ام هر ماه و از طریق پی‌پال صورت می‌گیرد و زمانی امکان برداشت دارید که وجه به حداقل 50 دلار رسیده باشد. حالا که درخواست دریافت وجه را داده‌اید نیاز به نقد کردن درآمد دریافتی خود ار تم‌فارست دارید که در بخش بعد چگونگی آن را نیز توضیح داده‌ایم.

چگونگی کسب درآمد از تم‌فارست

نقد کردن درآمد تم‌فارست

متاسفانه در ایران و همچنین برای ایرانیان محدودیت‌هایی در سیستم بانکی و پرداخت‌های ارزی تعریف شده و این امر کمی سخت است، در نتیجه شما قاعدتا نیاز به واسطه‌ای برای دریافت دارید، اما آیا شما می‌توانید همینطور بی تحقیق واسطه‌ای پیدا کنید؟

از آن‌جایی که واریزی‌ها از طریق پی‌پال صورت می‌گیرد و این سرویس برای ایرانیان دچار محدودیت است در نتیجه یا می‌توانید از دوستانی که اکانت وریفای شده پی‌پال دارند کمک بگیرید و یا به‌شرکت‌هایی که اکانت پی‌پال دارند و در ازای دریافت کارمزد مبلغ را به‌صورت ریالی به شما ارائه می‌کنند مراجعه کنید.

نحوه نقد کردن درآمد تم‌فارست

نکات مهم!

هنگام ثبت‌نام به ایمیلی که برای ساخت حساب کاربری خود انتخاب می‌کنید توجه کنید، از آن‌جایی ک نه فقط تم‌فارست بلکه کل مجموعه Envato به ایران سرویسی ارائه نمی‌دهند اگر هر رد و نشانی از ایران در اکانت شما ببینند (لوکیشن، شماره‌ای که برای اکانت وارد کرده‌اید و…) اکانت بن‌ شده و کاملا از دسترس خارج می‌شود.

ایده هایی برای طراحی سایت شرکتی
مطالعه بیشتر

کسب درآمد از تم‌فارست

در نهایت

کسب درآمدهای اینترنتی به‌خصوص به دلار امری وسوسه کننده و هوشمندانه است که اگر توانایی انجام کار را داشته‌باشید اتفاقا تصمیم درستی است، ولی به دلیل محدودیت‌های تعریف شده ممکن است با چالش‌هایی که دیگران با آن روبه‌رو نیستند رو به رو شد ولی اگر بتوانید امنیت اکانت خود را تامین کنید که زحماتتان به هدر نرود و واسطه معتبر خود را برای دریافت وجه پیدا کنید در آخر تصمیم خوبی خواهد بود؛ به‌هرحال هرچه نباشد درآمد دلاری است!

مشاهده

سایر مقالات دلوان

ایده طراحی سایت شرکتی

ایده هایی برای طراحی سایت شرکتی

زمان مطالعه: 6 دقیقه سایت ها بستر بزرگی برای بازار یابی و جذب مشتری هستند. امروزه با توجه به پیشرفت بازار دیجیتالی سایت برند و یا شرکت شما مانند

طراحی-گرافیک-سایت

طراحی گرافیک سایت چیست؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه طراحی گرافیک سایت، یکی از پرکاربردترین کارها در طراحی گرافیک است. اولین چیزی که یک کاربر پس از ورود به سایت با آن مواجه می‌شود،

>