لوگو دلوان

زمان یادگیری طراحی سایت چه‌قدر است؟

زمان یادگیری طراحی سایت
زمان مطالعه: 6 دقیقه

آیا می‌خواهید طراحی سایت با وردپرس یا کدنویسی را برای شغل آینده یاد بگیرید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ برای یادگیری مهارت ها، نکات و موارد دیگر و برای کمک به سفر شغلی خود، با ما همراه باشید. صنعت توسعه وب همچنان به رشد خود ادامه دارد ، به این معنی است که تقاضا برای طراحی کنندگان وب در حال افزایش است .

طبق گزارش Linkedin، بیش از 44000 فرصت شغلی برای توسعه دهندگان وب در ایالات متحده وجود دارد.

طراحی سایت به صورت حرفه ای

چه مدت طول می‌کشد تا یک طراح وب شوید؟

پنج تا شش ماه طول می‌کشد تا تمام مسائل ابتدایی مسیر طراحی را یاد بگیرید. طراح‌ وب، شخصی است که یک وب‌سایت را طراحی، ساخت و نگهداری می‌کند. اگر فردی به مطالعه خود متعهد باشد، ممکن است کمتر طول بکشد. با این حال، اگر تعهدات و عوامل دیگری در مسیر یادگیری وجود داشته باشند، ممکن است بیش از یک سال طول بکشد. برای یک ذهن کنجکاو مشتاق به یادگیری طراحی وب، این مقاله نقطه شروع شما برای موفقیت در این زمینه خواهد بود.

یادگیری طراحی وب چه مسیر هایی دارد؟

  • با انتخاب نوع مسیر طراحی وب خود شروع کنید.
  • کشف کنید که چه مهارت هایی برای تبدیل شدن به یک طراح وب وجود دارد.
  • منابعی برای یادگیری طراحی وب دریافت کنید.

اولین مرحله در سفر طراحی وب شما با تصمیم گیری در مورد نوع طراحی وب شروع می‌شود.

انواع مختلفی از طراحان وب وجود دارد، از دسته بندی های اصلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طراحان فرانت‌اند
  • طراحان بک‌اند
  • طراحان Full-stack
  • طراحان وردپرس

study from internet

فرانت‌اند: اگر علاقه مند به پرداختن به جنبه های بصری هستید، طراحی frontend برای شما مناسب است.

بک‌اند: اگر بیشتر به نحوه تعامل کد و اسکریپت با فرانت اند علاقه دارید، مسیر شما طراحی backend است.

Full-stack: طراحان full-stack در هر دو نوع (بک‌اند،فرانت‌اند) مهارت دارند. آنها نیز طراحانی هستند که سال هاست این کار را انجام می دهند. اگر تازه شروع کرده اید، اگر می‌خواهید یک طراح وب تمام عیار باشید، اکنون سرمایه گذاری بر روی full-stack عالی است.

ساب دامین چیست؟
مطالعه بیشتر

WordPress: طراحی وردپرس با CMS (سیستم مدیریت محتوا) کار می‌کنند. همچنین پلتفرم های CMS محبوب دیگری مانند دروپال و جوملا وجود دارد، اما وردپرس بیشترین استفاده را دارد. اگر می‌خواهید با شرکت های دیگر به خوبی کار کنید و فرصت های شغلی خود را گسترش دهید، شاید ارزش آن را داشته باشد که زمان خود را در دنیای وردپرس در نظر بگیرید.

شما در سطح پایه نیاز دارید مفاهیم اولیه وردپرس را یادبگیرید مانند: آپلود کردن محتوا، تصاویر و ویدیو‌های مختلف که نیاز شما را به عنوان کاربر پایه برطرف کند.

یادگیری طراحی سایت با وردپرس چه مسیر هایی دارد و چه‌قدر زمان میبرد؟

استفاده از وردپرس بسیار آسان است. در واقع، هر کسی بدون هیچ دانش فنی، می‌تواند در کمترین زمان وردپرس را راه‌اندازی و شروع به استفاده از آن کند. با این حال، وردپرس اکوسیستم وسیعی دارد. سفارشی سازی سایت وردپرس جایی است که همه صحبت ها در مورد آن است، زیرا بیشتر کارهای انجام شده در رابطه با استفاده از وردپرس را شامل می شود. سفارشی سازی سایت دامنه ای است که در آن نیازی به دانش کدنویسی قبلی نیست.

 

چند نمونه برای پیدا کردن مسیر یادگیری طراحی‌وب:

اگر به این فکر می کنید که چگونه طراحی وب را یاد بگیرید، چند راه وجود دارد. اول، شما می‌توانید برای 2-4 سال به دانشگاه بروید تا مدرک کاردانی یا لیسانس خود را در رشته علوم کامپیوتر یا برنامه نویسی کامپیوتر کسب کنید. همچنین می‌توانید در یک بوت کمپ برنامه نویسی شرکت کنید یا در دوره های آنلاین شرکت کنید.

مدرک چهار ساله

مدرک دانشگاهی همیشه برای ایجاد شغل طراحی وب ضروری نیست، اما اگر تحصیلات بیشتری داشته باشید، مدرک تحصیلیتان می‌تواند به شما مزیت بیشتری نسبت به سایر متقاضیان بدهد. معمولاً چهار سال طول می‌کشد تا مدرک لیسانس بگیرید. شما می‌توانید مدرک طراحی وب ، علوم کامپیوتر یا برنامه نویسی کامپیوتر را دنبال کنید.

مدرک طراحی وب بر روی فناوری های وب متمرکز است و ممکن است مهارت های برنامه نویسی دیگر را آموزش ندهد. رشته های علوم کامپیوتر و برنامه نویسی کامپیوتر معمولاً حداقل دو یا سه زبان برنامه نویسی مختلف را  آموزش می‌دهند. آنها همچنین ممکن است HTML و CSS را برای طراحی وب بیاموزند. برنامه درسی را برای هر رشته‌ای که در نظر دارید، بررسی کنید تا ببینید چه زبان هایی پوشش داده می‌شود.

تفاوت طراحی سایت با قالب آماده و قالب اختصاصی
مطالعه بیشتر

 

بوت کمپ کدنویسی

دانش آموزان می‌توانند یک بوت کمپ کدنویسی را سریعتر از یک برنامه تحصیلی 4 ساله تکمیل کنند. بوت کمپ های توسعه وب معمولاً حدود 3 تا 4 ماه طول می کشد تا HTML، CSS و جاوا اسکریپت را تکمیل و آموزش دهند. بوت کمپ های تمام پشته ممکن است SQL، Python یا سایر زبان های برنامه نویسی بک اند را نیز آموزش دهند.

بوت کمپ‌ها معمولاً کمتر از یک دوره چهار ساله هزینه دارند. بوت کمپ های توسعه وب فقط فناوری هایی را آموزش می‌دهند که در مسیر تبدیل شدن به یک طراح وب باید یاد بگیرید، مانند یک دانشگاه برای آموزش عمومی وقت صرف نمی‌کنید.

دوره های آنلاین

اکثر دوره های آنلاین به شما امکان می‌دهند، با سرعت دلخواه خود یاد بگیرید. آنها همچنین نسبت به بوت کمپ های برنامه نویسی ارزان تر هستند. اغلب می‌توانید، دوره های آنلاین رایگان و آموزش های رایگان YouTube را پیدا کنید. بزرگترین نقطه ضعف دوره های آنلاین این است که در صورت گیر کردن ممکن است کسی نباشد که به شما کمک کند. دوره های آنلاین همچنین خدمات شغلی را ارائه نمی‌دهند، که برای اکثر دانشگاه ها و ارائه دهندگان بوت کمپ استاندارد است.

دوره های آنلاین طراحی سایت

 

سوالات متداول در مورد طراحی وب:

  • راه اندازی و مدیریت سایت‌های مختلف بدون نیاز به کدنویسی چطور امکان پذیر است؟

بسیاری از افراد می‌توانند کارهای زیادی را با وردپرس انجام دهند، بدون آنکه کدنویسی بلد باشند. این یکی از موارد شگفت انگیز در مورد وردپرس است .افزونه‌ها و پلاگین‌ها ابزارهایی هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، مختلف را طراحی کنید و به راحتی قسمت‌های مختلف سایت را مدیریت کنید.

 

برای طراحی وب چه زبان های برنامه نویسی را باید یاد بگیرم؟

سه زبان وجود دارد که برای ساخت اکثر وب سایت ها استفاده می شود: HTML، CSS و جاوا اسکریپت. HTML زبان نشانه گذاری است که به وب سایت ها اجازه می‌دهد که در مرورگرها نمایش داده شوند. این زبان متن پاراگراف را از سرصفحه جدا می کند و اجازه می‌دهد تا تصاویر در یک صفحه قرار گیرند.

بهترین طراحی سایت های جهان در سال 2022
مطالعه بیشتر

CSS یک زبان قالب‌بندی است که به برنامه‌نویس کنترل بیشتری بر ظاهر چیزها می‌دهد. با CSS، برنامه نویسان می‌توانند قالب بندی بخش های مختلف را با استفاده از کلاس ها تنظیم کنند.

آیا یادگیری طراحی وب آسان است؟

برای بسیاری از افراد، یادگیری طراحی وب آسان است. HTML، CSS، و جاوا اسکریپت همگی بسیار خوانا هستند، بنابراین می‌توانید به کد نگاه کنید و ایده های بسیار خوبی از معنای آن در زبان انگلیسی داشته باشید. به عنوان مثال، HTML از <p> برای پاراگراف، <h1> تا <h5> برای سرفصل ها و <a> برای پیوندها استفاده می‌کند. هنگامی که بدانید هر کدام چه کاری انجام می‌دهند، خواندن و نوشتن کد دشوار نیست.

به همین ترتیب، یادگیری جاوا اسکریپت و CSS نسبتاً آسان است.

 

در آخر

سعی نکنید همه چیز را یکجا یاد بگیرید. از اصول اولیه شروع کنید. آنچه را که آموخته اید پیاده کنید و سپس از آنجا بسازید. به این دو قانون نه سخت و سریع زیر برای راهنمایی توجه کنید، زیرا این قوانین در سفر شما مفید خواهند بود. (یادگیری فقط در زمان ) این است که شما ابزار را زمانی که به آن نیاز دارید یاد می گیرید.

قانون 80/20 یادگیری این است که شما 20 درصد از زمان خود را به یادگیری و 80 درصد از زمان خود را برای اجرای آنچه قبلاً آموخته اید اختصاص می دهید.

با این حال، راه های دیگری برای ورود به توسعه وب وجود دارد. شما می توانید با شرکت در یک بوت کمپ های طراحی وب یا ثبت نام در کلاس های آنلاین در هزینه خود صرفه جویی کنید. احتمالاً نیازی به مدرک دانشگاهی چهار ساله ندارید، مگر اینکه بخواهید به سمت مدیریت حرکت کنید. بسیاری از شرکت ها فارغ التحصیلان بوت کمپ را به عنوان طراحان وب استخدام می‌کنند.

مشاهده

سایر مقالات دلوان

چطور-پروژه-طراحی-سایت-بگیرم

چطور پروژه طراحی سایت بگیرم؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه حتما کلی طراح سایت دیده‌اید که ماهانه کلی پروژه طراحی سایت می‌گیرند و نان‌شان در روغن است؛ اصلا شاید همین جریان شما ر وسوسه کرد

کسب-درآمد-از-تم-فارست

روش کسب درآمد از تم‌فارست

زمان مطالعه: 5 دقیقه این روزها اینترنت علاوه بر تمام مزایا و خدماتی که به ما ارائه می‌دهد؛ راه و روش‌هایی نیز برای کسب و کارهای اینترنتی پیش پای

>