لوگو دلوان

طراحی سایت یا سئو؟ کدام بهتر است

طراحی-سایت-یا-سئو؟
زمان مطالعه: 5 دقیقه

آیا کسب و کار شما می‌خواهد در صفحه اول نتایج جستجو رتبه بندی کنید؟ سپس باید در مورد طراحی وب و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، که دو عامل مهم در سئو است، بیاموزید. طراحی وب سایت و سئو به طراحی و توسعه وب سایت هایی اشاره دارد که از بهترین شیوه ها برای سئو پیروی می‌کنند. هنگامی که سایتی را ایجاد می‌کنید که سئو و طراحی وب سایت را ثابت می کند، این امکان را برای کسب و کار خود ایجاد می‌کنید که در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشد که به ترافیک، سرنخ ها و درآمد بیشتر منجر می‌شود. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه سایتی بسازید که در طراحی وب سئو تسلط داشته باشد!

 

هنگام ساخت یک وب سایت، دو جنبه اصلی وجود دارد که باید در نظر بگیرید: مصرف کنندگان و موتورهای جستجو.

شما به یک وب سایت سازگار با سئو نیاز دارید تا زمانی که مشتریان در جستجوی محصولات شما هستند در گوگل ظاهر شوید. اما شما همچنین به یک وب سایت خلاقانه و کاربرپسند نیاز دارید تا مشتریان بتوانند آنچه را که می‌خواهند بخرند پیدا کنند.

درگیری برای صاحبان سایت، به خصوص زمانی که صدها محصول در سایت موجود است، به یافتن تعادل بین کاربرپسند بودن و سئو پسند بودن تبدیل می شود. برای پیچیده تر کردن همه چیز، بسیاری از کسب و کارها دو تیم مجزا برای سئو و توسعه وب دارند. حتی اگر هر دو تیم داخلی باشند، همکاری آنها برای ایجاد یک وب سایت زیبا و موفق می تواند چالش برانگیز باشد. تیم توسعه می‌جنگد تا جنبه بصری و کاربری سایت را بسیار ساده نگه دارد، در حالی که تیم سئو می‌خواهد اطمینان حاصل کند که سایت دارای محتوای کافی است تا Google بتواند آن را به طور موثر برای جستجوی کاربران رتبه‌بندی کند.

سئو چیست؟

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) بخشی از صنعت وب است که به سرعت در حال رشد است و برای هر طراحی وب سایتی مورد توجه قرار می‌گیرد. به عنوان یک ابزار اصلی بازاریابی آنلاین، بهینه سازی کارآمد برای موتورهای جستجو، افراد را به سمت وب سایت شما سوق می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که وب سایت شما در موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو بیشتر قابل مشاهده است.

مزایا و معایب شغل طراحی سایت را می‌دانید؟
مطالعه بیشتر

برای ترسیم یک تشبیه ساده، وب سایت خود را با یک فروشگاه فیزیکی مقایسه کنید. بهینه سازی موتور جستجو مسیری است که بازدیدکنندگان و مشتریان شما برای یافتن فروشگاه شما از آن استفاده می‌کنند. اگر این مسیر از سایر مسیرها متمایز باشد و درهم و برهمی را از بین ببرد، فروشگاه شما شانس موفقیت بیشتری دارد. بدون آن، همچنان می‌توانید از طریق رسانه‌هایی مانند تبلیغات شفاهی، بازاریابی خارجی قوی و مشتریان مکرر، کسب‌وکار قدرتمندی داشته باشید، اما کسب‌وکار شما با ظرفیت کامل کار نخواهد کرد.

 

پیشرفت کسب و کار با سئو

طراحی وب، دیگر عنصر کلیدی در موفقیت آنلاین کسب و کار شما است. این عالی است که مردم را به درب مغازه خود بکشانید، شما به راهی برای جذب بازدیدکنندگان برای خرید نیاز دارید. با استفاده از قیاس فروشگاه فیزیکی، طراحی وب با کیفیت شبیه به داشتن یک نمای فروشگاه خوب است. شما به چندین نقطه تعامل، یک پلان طبقه واضح، کارکنان درگیر، و محصولات به خوبی نمایش داده شده نیاز دارید. وقتی بازدیدکننده از درب ورودی وارد شد، وسوسه می‌شود که از کسب‌وکار شما خرید کند و مشتریان مکرر شوند. اینجاست که طراحی وب سایت موثر مطرح می‌شود. طراحی وب با کیفیت شامل:

 

ظاهر و احساس جذاب:

مطابق با اهداف برندسازی کسب و کار شما – شما می خواهید وب سایت شما از بقیه متمایز شود، بنابراین مردم درگیر و علاقه مند شوند. درست مانند مغازه‌ای کسل‌کننده، بی‌حرکت و درهم و برهم که مشتری‌های تکراری زیادی را دریافت نمی‌کند، یک وب‌سایت کسل‌کننده و کسل‌کننده بازدیدکنندگان را برای خرید جذب نمی‌کند.

ناوبری ساده :

(بنابراین مشتری می تواند راه خود را در مغازه پیدا کند)، بسیار شبیه به یک پلان طبقه واضح.

تفاوت طراحی سایت با قالب آماده و قالب اختصاصی
مطالعه بیشتر

طراحی وب شما باید در چندین مرورگر کار کند. اغلب، وب‌سایت‌ها حول یک مرورگر ساخته می‌شوند که بازدیدکنندگان شما ممکن است از آن استفاده نکنند. فایده ای ندارد مغازه ای باز کنید و سپس به مردم بگویید که نمی توانند وارد شوند زیرا مرورگر اینترنتی مورد استفاده آنها را دوست ندارید.

بارگذاری سریع:

شما نمی خواهید که مردم مجبور باشند برای باز شدن وب سایت شما منتظر بمانند، همانطور که نمی‌خواهید آنها برای باز شدن فروشگاه شما منتظر بمانند.

تضاد بین طراحی وب و سئو:

اغلب، اهداف طراحی وب و بهینه سازی موتورهای جستجو با هم تضاد دارند. در حالی که طراحی وب‌سایت عموماً به استفاده کم از متن برای شفاف‌سازی و جذاب‌تر کردن موارد کمک می‌کند، بهینه‌سازی موتور جستجو مستلزم وارد کردن کلمات کلیدی متعدد در سراسر صفحه است.

طراحی سایت یا سئو

بنابراین، باید روی چه چیزی تمرکز کنیم؟

پاسخ کوتاه به این سوال است: هر دو.

برای بازگشت به قیاس جلوی مغازه، اگر مردم نتوانند راه خود را به آنجا بیابند، زیباترین مغازه جهان، با دوستانه ترین کارکنان و پلان طبقه بندی شده، چه فایده ای دارد؟ در حالی که استفاده از دهان به دهان برای انتشار اخبار از نمای مغازه خود بر اساس برداشت بازدیدکنندگان منطقی است، شما هنوز باید در وهله اول پیدا شوید.

از طرف دیگر، اگر فروشگاه شما آنقدر متروک است که کسی نمی‌خواهد وارد شود، چه فایده ای دارد که همه شما را پیدا کنند؟

هنگام ساختن وب سایت تجاری خود، یک شرکت طراحی وب را انتخاب کنید که می‌داند چگونه طراحی هوشمند، جذاب و قابل استفاده را با چارچوب های موتور جستجو ترکیب کند.

نکات کلیدی قابل توجه عبارتند از:

تحقیق در مورد سئو را در شروع پروژه شروع کنید. بازار هدف خود را در نظر بگیرید و اینکه چگونه می خواهید پیدا شوید. از این اطلاعات برای تدوین استراتژی کلمه کلیدی استفاده کنید. برخی از ابزارهای عالی برای تحقیقات پایه شما در دسترس شما هستند، مانند ابزار کلمات کلیدی گوگل. برای استفاده از آن به یک حساب Google (که رایگان است) و زمان معقولی برای استفاده از آن نیاز دارید، اما اطلاعات بازاریابی خوبی از آن به دست خواهید آورد.

معرفی بهترین افزونه‌های افزایش سرعت وردپرس رایگان
مطالعه بیشتر

جذابیت بصری کار قبلی شرکت طراحی وب را ارزیابی کنید. آیا مشخص است که وب سایت ها از طریق تصاویر و طراحی وب سایت چه چیزی را نشان می‌دهند؟ آیا وب سایت منحصر به فرد و در عین حال شهودی است؟ وب سایت شما باید افراد را درگیر کند.

search engine optimization

مطمئن شوید که یک سیستم مدیریت محتوا برای به روز رسانی وب سایت خود دارید. موتورهای جستجو محتوای جدید و به روز را دوست دارند. هرچه محتوای شما جدیدتر باشد، رتبه بالاتری خواهید داشت. همچنین این یک راه عالی برای به روز نگه داشتن کلمات کلیدی است. در درازمدت نیز باعث صرفه جویی در پول شما می‌شود. چه کسی می‌خواهد وقتی قیمتی را تغییر می‌دهید، محصول/خدمت جدیدی را معرفی می‌کنید یا در کارکنان تغییر می‌کنید، مجبور به بازگشت به یک طراح شود؟ بررسی کنید که این «سیستم مدیریت محتوا» توانایی افزودن meta داده، ویرایش آسان متن و دسترسی به کد html در صورت لزوم را دارد.

 

در آخر

نکته کلیدی برای داشتن یک وب سایت خوب طراحی شده و دوستدار سئو، پر کردن شکاف بین توسعه وب و سئو است. تیم های خود را تشویق کنید تا از ابتدا با یکدیگر همکاری کنند تا وب سایت شما برای سئو و قابلیت استفاده کاملاً بهینه شود. به یاد داشته باشید، ارائه ارزش به مشتری بهترین راه برای رتبه بندی در موتورهای جستجو است. بنابراین عناصر بالا را بهینه کنید، محتوای باکیفیت بنویسید، و تجربیات کاربری سطح بالایی را برای بهبود نتایج جستجوی خود طراحی کنید.

مشاهده

سایر مقالات دلوان

ایده طراحی سایت شرکتی

ایده هایی برای طراحی سایت شرکتی

زمان مطالعه: 6 دقیقه سایت ها بستر بزرگی برای بازار یابی و جذب مشتری هستند. امروزه با توجه به پیشرفت بازار دیجیتالی سایت برند و یا شرکت شما مانند

طراحی-گرافیک-سایت

طراحی گرافیک سایت چیست؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه طراحی گرافیک سایت، یکی از پرکاربردترین کارها در طراحی گرافیک است. اولین چیزی که یک کاربر پس از ورود به سایت با آن مواجه می‌شود،

>